Benim Saç Modelim

Erkekler için En iyi Sakal kesim Ve Modelleri

19.02.2023
1.375

Merhaba sizlere bugün erkek sakal modelleri,Erkek sakal kesim,hangi yüze hangi sakal modelleri yakışır gibi merak ettiğiniz soruların cevabını vereceğim ayrıca bir birinden farklı şık güzel modern sakal modellerini tanıtacağım başlayalım 🙂

sakal modelleri nelerdir nasıl yapılır

sakal modelleri nelerdir nasıl yapılır

Hangi sakal modeli bana yakışır

Öncelikle bu sorunun cevabı oldukça uzundur bu kişiden kişiye değişmektedir o nedenden dolayı bir birinden farklı yüz şekilleri vardır onlar arasından kendinize hangisi yakışır bunlara karar vermelisiniz makalemizin alt kısımlarından sakal modelleri ve hangi yüze hangi model gider gibi öneriler bulunmaktadır bu kısımları da okumanızda fayda vardır.

Sakal modelleri nelerdir

sakal modelleri 2022

sakal modelleri 2022

Bir çok sakal modeli bulunmaktadır bunların kullanımları sizlere bağlıdır ama sizlere en çok kullanılan sakal modelleri modern şık yeni modelleri de sunmaya karar verdik aralarınadan en çok hangi tarz size yakışıyorsa bunları seçebilirsiniz ayrıca yorumlarda bu konudan bahsederek ziyaretçilerden önerilerde alabilirsiniz.

  • Üç Numara Sakal
  • Bıyıklı Sakal
  • Top Sakal
  • Keçi Sakalı
  • Dudak Altı Sakal
  • Çene Altı Sakal
  • Kaba Sakal
  • İnceden Kalına Sakal
  • Gür Sakal
  • Sarı Sakal

 En popüler sakal modeli

popüler sakal modelleri 2022

popüler sakal modelleri 2022

Erkeklerin son zamanlarda yani 2014 sonlarından oldukça sakallarına önem gösterdiği ve sakallarını eskisi kadar jilet ile kesmediği ve uzattıkları 3 numara yada 1 numara gibi kirli sakallar bıraktıkları görülmektedir ilerleyen zamanlarda bir erkeklerde bu görülmeye başlanmıştır bu nedenden dolayı bir birinden farklı güzel popüler olmuş yüz şeklinize uygun sakal modellerini sitemizde bulabilirsiniz ayrıca kadınlar için saç modelleri ve erkekler için saç modellerini de rahatlıkla bulabilirsiniz.

Üç Numara Sakal Modeli

3 numara sakal modelleri nelerdir nasıl yapılır

3 numara sakal modelleri nelerdir nasıl yapılır

sizlere listemizin başında en çok tercih edilen sakal modelleri arasından 3 numara sakal modelini sunuyoruz erkekler tarafından sıkça tercih edilmektedir ayrıca bakımı kolaydır her ortama uygundur rahatlığı ile dikkat çekmektedir.

Bıyık ve Sakal Modeli

Bıyık ve Sakal Modeli nelerdir nasıl yapılır

Bıyık ve Sakal Modeli nelerdir nasıl yapılır

Erkeklerin sıkça kullandığı modeller arasından yer almaktadır ister kıvrımlı bıyıklar ister düz bıyıklar gibi farklı modelleri de bulunmaktadır kısa sakal yada uzun sakalla trend hale gelmiştir bu tarz modelide en çok rastladığımız ve sevilen modeller arasından yer almaktadır yapımı kesimi kolay her ortama ayak uydurmanıza yardımcı olur.

Top sakal modelleri

Top sakal modelleri 2022

Top sakal modelleri 2022

Top sakal modelleri çoğunlukla 2000 önceleri revaçta olmasına rağmen 2022 yıllarında dahi kullanılmata ve beğenilmektedir çoğunlukla az kilolu ve yapılı erkeklerin tercihi olan bu modelle eskisi kadar çok seçilmese de listemizin başlarından yer almıştır.

Keçi Sakalı Modeli

Keçi Sakalı Modeli ve kesimi

Keçi Sakalı Modeli ve kesimi

Keçi sakalı modeli çoğunlukla elmacık kemiği çıkıntılı olan kişilere yakışmaktadır ayrıca dolgun az tombul bir yüz  hatlarına sahip olmalıdır zayıf olan ve elmacık kemiği az olan kişilere fazla yakışmamaktadır bu nedenden dolayı farklı bir model seçmenizde fayda vardır.

Dudak Altı Sakal Modeli

Dudak Altı Sakal Modeli

Dudak Altı Sakal Modeli

dudak altı sakal modeli eski yıllar da bir çok erkek tarafından tercih edilmiştir şimdilerde ise çok fazla tercih edilmesede hala bu tarzı benimsemiş erkekleri de görmekteyiz eğer yüz hatlarınız uygunsa ve dudak altınızdaki sakallar uzunsa kendinize yakıştırıyorsanız bu modeli kullana bilirsiniz .

Çene Altı Sakal Modeli

Çene Altı Sakal Modeli

Çene Altı Sakal Modeli

çene altı sakal modelleri en çok rockçı modeller de görmekteyiz ayrıca zayıf olan kişilerin sıkça tercih ettiği temiz yüz az da olsa sakal modelidir eski zamanlarda kullanımı olan bir modeldir ama 2022 yıllarından kullanımı oldukça azalmıştır ama kullanan kişiler bulunmaktadır.

Kaba Sakal Modeli

kaba sakal ve modelleri

kaba sakal ve modelleri

Çoğunlukla sert görünümlü olgun kişilerin sıkça tercihi olan bu model bizlere ilk önce amerikan filmlerinden görmeye başladık türkiyede ise son zamanlarda trend olmuş kendi tarzını yaratmak isteyen kişilerin tercihi yeni bir modeldir kullanan kişilerin sayısı oldukça fazladır sert ve uzun sakal şeklinde olan bu model bir çok erkeğe de yakışmaktadır.

İnceden Kalına Sakal Modeli

2015 yılları sonrasından bir çok erkeğin sıkça tercihi olan bu model saçların ve sakalların başlayan kısmından kısadan uzana doğru uzayan bir modeldir sakalların başlayan kısmından 3 numara ile başlar genelde tercihe bağlıdır alt kısımlar ise makas ile kısaltılarak bakımı ve kısaltma işlemi yapılır bir çok kadının da erkeklerde beğendiği sakal modeli arasında olmaktadır bakımı kolaydır ayrıca zayıf yüze ve kilolu yüzlere oldukça yakışmaktadır.

Gür Sakal Modeli

gürsakal ve modelleri

gürsakal ve modelleri

Erkekler tarafından sıkça tercih edilmeyen bir model olsa da yeni yeni bazı kişiler tarafından tercih edilmeye başlanmıştır bakımı zordur ama uzun sakal ve farklı model arayanların sıkça tercihi olmuştur ben sakalıma önem gösteririm uzun severim diyorsanız bu yeni sakal tarzı sizin olabilir denemenizde fayda var.

Bu makalemizde sizlere sakal modelleri önemi bakımı gibi bir çok konuda sizleri bilgilendirmeye ve önerilerde bulunmaya çalıştık sizlerde bizlere makalemiz hakkında yorumlarda buluna bilir önerilerde buluna bilirsiniz.