Benim Saç Modelim

Hangi Yüze Hangi Saç Modeli Yakışır?

19.02.2023
462

Yüz şeklini daha iyi bir şekilde ortaya çıkarabilmek ve yüz hatlarından daha iyi bir biçimde yararlanabilmek için seçilen saç modeli çok önemlidir. Peki hangi yüze hangi saç modeli yakışır? kısaca bir göz atalım.

Yuvarlık Yüz İçin Saç Modelleri

Yuvarlık yüze sahip kişilerde olan katmanlar yüz özelliklerini açık bir hale getireceğinden, katlı saçlar tam bu kişiler içindir diyebiliriz. Özellikle kısa saç seven kişilerde yer alan katlı saç kesim modelleri bu kişilere oldukça değişik bir hava katacaktır.

Kare Yüz İçin Saç Modelleri

Bu yüz tipine sahip kişilerde elmacık kemiklerini vurgulamak onların yüz hatlarının ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır. Orta uzunlukta bir saç ve yandan taranmış bir halde çeneye doğru inen saç telleri sizleri daha da farklı bir görüntüye sokacaktır.

Hangi Yüze Hangi Saç Modeli Yakışır?

Hangi Yüze Hangi Saç Modeli Yakışır?

Kalp Yüz İçin Saç Modelleri

Bu yüz tipine sahip kişilerin en dar noktası çene ve hizasıdır. Bu yüz hattında dengeyi sağlamak oldukça önemlidir. Bu yüzden dolayı bu kişilerin dolgun saç modelleri seçmesi tavsiye edilmektedir. Lob kesim olarak ifade edilen orta bölümleri daha kıvrımlı olacak bir şekilde kullanmak saçın daha hacimli gözükmesin sağlayacak ve sizlere ayrı bir hava katacaktır.

Oval Yüzler İçin Saç Modelleri

Oval yüze sahip kişilerde en şanslı kişilerdir. Çünkü bu kişilere neredeyse her saç modeli uymaktadır. Bu sebepten dolayı hangi modeli beğenirse beğensin ona yakışacaktır. Saçını ortadan ayırmak, vahşi bukleler yapmak veya düz bir fön çekmek. Hepsi tam onlara göredir.

 

Etiketler: