Benim Saç Modelim

Kore Erkek Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

19.02.2023
679

Kore erkek saç modelleri bir kaç yıldır trend. Bu saç modellerinin genel özelliği ön kısımlarının uzun olması ve düz bir saç modeli olmasıdır. Havalı bir görünüm sağlayan kore erkek saç modelleri nasıl yapılır? merakında iseniz bir kaç kolay adımla siz de saçlarınızı kore saç modeline çevirebilirsiniz.

Hangi Araçlar İle Yapılır?

Kore saç modeli yapmak için önce ince uçlu bir taraklı fırça, 3300 wattlık fön makinesi ve düzleştirici maşa, pudra ve şekillendirici sprey. Kore saç modelleri özellikle yüz şekli yuvarlak olanlar için ideal bir model.

Kore Erkek Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Kore Erkek Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Modeli Uygulamak

Temiz saçı önden arkaya, arkadan öne sağdan sola soldan sağa iyice fön eşliğinde taramak. Bu şekilde saçlar havalanır. Daha sonra 180 derecelik ısı ile kullanılacak maşa ile tutam tutam saçlar öne ve kullanılacak yöne doğru düzleştirilir.

Her tutam saç bu şekilde düzleştirilir. Kalıcılık sağlansın diye saçın üst kısmına hafiften pudra serpiştirilir. Pudra saçı kuru göstermek için ve hafif dalga vermek için gereklidir. Saça serpilen pudra sonrası saça yüze doğru şekil verilir. Kenar kısımları düz olacak şekilde son halini ver.

Saç tellerini mümkün olduğunca bir birinden ayırmak gerekir. Tel tel ve kirpi gibi bir hal sağlandıktan sonra uzun süreli kullanmak için son olarak uzaktan püskürtmeli olarak saç spreyi sıkmak yeterli olacaktır.

 

 

Etiketler: