Benim Saç Modelim

Lüle Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

19.02.2023
901

Lüle saç modelleri genel olarak uzun saçlarda ve omuz hizasında olan saçlarda yapılması daha kolay olacaktır. Doğal bir şekilde görünüm sağlamak için evde kendinizin uygulayacağı basit yöntemlerden yararlanabilirsiniz. Bu bakımdan lüle saç modelleri nasıl yapılır? sorusunun cevabına bakacak olursak;

  • Kullanmadığınız çorapları ikiye kesebilir ve nemli saçlarınıza gece yatmadan sarabilirsiniz.
  • Bigudi satın alarak bu işlem için özel bir ekipman sağlayabilirsiniz.
  • Havlularınızdan yardım alarak yine çoraplarınızı ikiye kestiğiniz gibi küçültebilirsiniz.
  • Saçlarınızı örerek ya da topuz yaparak lüle görünümü sağlayabilirsiniz.

Bütün bu işlemleri saçlarınızı çok ıslak olmadan yaparken, sarılan saçlara sonrasında fön tutarak kurutabilirsiniz.

Lüleleri zor tutan bir saça sahipseniz çok ıslak saçlarla sarmamalısınız. Bu işlemi yaparken jöle ya da saç bakım ürünlerini kullanarak saçlarınızı sara bilirsiniz.

Zor tutan saçlar genel olarak kuru saçlardır. Kuru saçlara sahipseniz saçlarınızda sülfat içermeyen şampuanlar kullanabilir ya da diplere gelmeyecek şekilde saç kremiyle saçlarınız yıkayabilirsiniz.

Lüle Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Lüle Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Maşasız Bukle Nasıl Yapılır?

Bu sorunun cevabı yukarıda sayılan ekipmanlarla sağlayabilirsiniz. Buklelerinizi ne sıklıkta yani kalın bukleler veya daha doğal bir görünüm için saçlarınızı ayırırken bunu göz önünde bulundurarak ayırın.

Çorap, havlu ya da bigudi yardımıyla rahatça bukle görünümünü sağlayabilirsiniz. Saçınızı sabah açtığınızda bukleleri sabitlemek için saç ürünlerinden faydalanabilir doğal bir bukle için fırçanızla hafifçe tarayabilirsiniz. Kuru saçlı kişiler sarmadan önce saç ürünlerini uygulayarak daha net bukle sağlayabilir.

Etiketler: