Benim Saç Modelim

U Saç Kesimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

10.02.2023
2.246

Saç kesimi kişiyi değiştiren bir durumdur. Saçınızı kestirdiğinizde görünümünüzün büyük oranda değiştiğini siz de fark edersiniz elbette. Ayrıca kimilerine kısa saç daha çok yakışırken kimilerine de uzun saç daha çok yakışır. Tabi ki saç modelleri sadece kısa ve uzun olarak iki kısma ayrılmıyor. Birçok saç kesimi mevcut. Zevkler ve renkler tartışılmayacağı için herkesin yine kendi bileceği iştir.

U Saç Kesimi

Bayanlar arasında bir kıskançlık durumu mevzu bahis olabileceğinden ötürü bazı saçlar yakışsa bile bazı kişiler pek onaylamayabilir. Hatta sizin yüksek moralinizi bir anda dibe indirebilirler. Ama bazen de bir bakarsınız ki, sizde eleştirdiği saç modelini kendisi saçına uygulamıştır. Bunun yanı sıra bazı insanlar içten güzel olduğunu ifade ederken, bazıları ise sönük bir ifade şeklini kullanarak güzel olduğunu belirtebilirler. Ama unutmayın ki dost, her ne kadar kara gün içindir denilse de, aynı zamanda sizin sevincinizle de sevinebilendir.

u sac kesimi modelleri

u saç kesimi modelleri

U saç kesimine gelecek olursak, bu saç modeli farklı V saç kesimi modeli farklıdır. U saç kesiminde daha yumuşak geçişler vardır. V saç kesiminde ise geçişler daha serttir.

 

U saç kesimi, arkadan bakıldığında U şeklini aldığı için bu saça U saç kesimi denilmesi gayet doğaldır. Arkası uzun, yanlara doğru kısalan bir saç kesim modelidir.

 

U saç modelinde en az orta boy saça ihtiyaç vardır. U saç modeli genelde düz kesilse de, isterseniz katlı bir kesimle U modeli de birleştirebilirsiniz. Bunun tercihi size kalmış.

 

U Saç Kesimi Evde Yapılabilir Mi?

u sac kesimi nedir nasil yapilir

u saç kesimi nedir nasıl yapılır

Tabi ki yapılabilir. Neden olmasın? İlk önce yapacağınız şey, saçlarınızı ıslatmak. Bu şekilde saçlarınızı daha da rahat kesebilirsiniz. Hatta dikkat ettiyseniz kuaförler de saç kesiminden önce saçları yıkarlar.

 

Birisinden yardım istemeniz evde U saç kesimi için, çok daha düzgün sonuçlar doğurabilir.

 

Saçlarınızı güzelce bir tarayın ve daha sonra dümdüz kesin.

 

Daha sonra da saçlarınızın kenarlarını hafifçe yuvarlak kesebilirsiniz. İşte size U şeklinde saç modeli.

 

Ayrıca her ne kadar kat atmanıza gerek olmasa da, isterseniz aralara kat da atabilirsiniz. Bu da tamamen size kalmış.

 

U Saç Şekli Kimlere Yakışır?

u sac kesimi kimlere yakisir

u saç kesimi kimlere yakışır

U saç modelinin avantajlarından biri de genellikle herkese yakışan bir saç modeli olmasıdır. Yani genellikle her yüz şekline yakışsa da, daha çok oval ve yuvarlak yüz şekillerine daha çok yakıştıranlar da vardır.

 

Ayrıca U saç kesimi her türlü saç rengine yakışmaktadır. Kalınlık olarak da yine her saç kalınlığına hitap edebilen bir saç kesim şeklidir.

 

Ayrıca tercihe bağlı olarak bazı kişiler U saç kesimini kahkülle beraber kullanmak da isteyebilir. Bu da yine sizin tercihinize kalmış.

 

Ayrıca U saç kesiminin diğer adı ise oval kesimdir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.