Benim Saç Modelim

Boyadan Yanan Saç Ne Kadar Zamanda Düzelir?

19.02.2023
319

Boya yaparken yanma sorunu yaşayan insanlar, boyadan yanan saç ne kadar zamanda düzelir? Sorusunu araştırmaya başlarlar. Yanan saçlarınızı en kısa sürede kestirmeniz gerekir. Böylece daha sağlıklı uzamalarını sağlamış olursunuz. Bunun yanı sıra saçınıza ekstra bakım uygulamalısınız.

Çünkü bakımsızlık, yanma etkisinin uzun süre devam etmesine neden olabilir. Ayrıca maşa ve fön gibi uygulamaları bir süre hayatınızda çıkarmanız gerekir. Böylece saçlarınızın uzama hızı artar. Saçınız ne kadar hızlı uzarsa yanıklardan kurtulmanız da o kadar hızlı olur.

Boyadan Yanan Saç Düzelir Mi?

Eğer saçınızı sürekli platin renklerle boyarsanız ya da her zaman röfle yaparsanız, saçlarınızın zaman içerisinde yanmalarına neden olabilirsiniz. Bu durum birden ortaya çıkmayabilir. Siz fark etmeseniz de saçınız zamanla yanmaya başlayabilir. Böyle bir durumda yapabileceğiniz en iyi şey, keratin yüklemesi yaptırmaktır. Bu yükleme sayesinde saçlarınızın düzelmesi mümkün olur.

Boyadan Yanan Saç Ne Kadar Zamanda Düzelir?

Boyadan Yanan Saç Ne Kadar Zamanda Düzelir?

Boyadan Yanmış Saç Nasıl Olur?

Eğer saçlarınız boyadan yanarsa şu gibi belirtilerle bunu kolaylıkla anlayabilirsiniz:

  • Kırılma
  • Saç derisinde yanma hissi
  • Saç diplerinden uçlara kadar her yerde keçe tüyünü andıran bir görüntü oluşması

Gibi belirtiler sayesinde yanmanın oluşup oluşmadığını rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Boyadan Yanan Saçlara Ne İyi Gelir?

Bunun için aktara giderek çam terebentin yağını almanız gerekir. Bu yağı şampuanınızla karıştırmalısınız. Daha saçlarınızı bu karışım ile yıkamalısınız. Bu şekilde yanan saçlarınızın kısa sürede iyileştiklerini göreceksiniz.