Benim Saç Modelim

Saçları Gürleştiren Kür Tarifleri 2023

05.02.2023
239

İpek gibi, gür, parlak ve canlı saçlara sahip olmak herkesin istediği bir durumdur. Büyük ölçüde saç şekillendiriciler, iklim şartları ve strese bağlı olarak saç dökülmeleri olmaktadır. Saçların gürleşmesi için farklı ürünler satılmaktadır. Fakat içeriğinde kimyasal ürünlerin olmasından dolayı etki görülmesi bir yana daha çok zarara yok açmaktadır.

sac kasintisi icin sac kurleri 2023

saç kaşıntısı için saç kürleri 2023

Dökülmeleri önlemek, saç tellerini daha çok güçlendirmek ve doğal olarak hızlı uzatma yolları aranmaktadır. Öncelik olarak saç tipinize uygun saç şampuanı kullanmalı ve ona uygun saç kremleri kullanmalıdır. Sert ve acıtan eski taraklardan kurtulmalı yeni yumuşak taramaya elverişli olan taraklar kullanılmalıdır.

 

Sağlıklı beslemeli saç için gerekli olan vitaminleri tüketilmelidir. Vücudun en çok ihtiyaç duyduğu su miktarını aynı zamanda saçlarda sıvı alımına ihtiyaç duyar, bol bol su tüketilmelidir. Saç kurulma makinaları, saç şekillendirici elektrikli aletler ve aşırı kimyasal boyalara maruz kalmış saçlar hem kurumakta hem de çık çabuk dökülmektedir.

 

Saç Bakım Kürleri

Saclari Gurlestiren Kur Tarifleri nelerdir

Saçları Gürleştiren Kür Tarifleri nelerdir

l Tropikal kür; saçları gürleştirmek, parlak ve onarım için kullanılmaktadır. Kullanılan malzemeler tamamen doğal olmasından dolayı güvenli bir şekilde kullanılmaktadır. Malzemeler muz ve avokadodan oluşmakta ve malzemeler ezilerek hazırlanır her hafta kullanılabilmektedir. Uygulandıktan sonra 15 dakika bekletilmesi yeterli olacaktır.

l Proteinli yumurta kürü; yumurta içeriği bakımından bol protein kaynağıdır. Yumurtayı hem tüketerek hem de Saç için kürlerde kullanılabilirsiniz. Yumurta ve zeytinyağını karıştırarak uygulanır, sadece 30 dakika bekletilmesi yeterli olacaktır. Fakat bunu duştan önce yapmak daha doğru olacaktır çünkü uygulamadan sonra saçınızı yıkamalısınız. Bu kür her hafta saçınıza uygulayabilir ve birkaç uygulamadan sonra gözle görülür fark olduğunu anlayacaksınız. Bu kür ince telli saçları gürleştirir ve güçlü saç diplerin oluşumunu sağlar.

l Aloe vera kürü; bir çorba kaşığı aloe vera jeli, bir çay bardağı ılık su ve bir çay kaşığı jelatin ile hazırlanmaktadır. Aloe vera, içerik bakımından nemlendirme özelliğine sahiptir. Bu nedenle saçın gerekli nemini sağlar daha parlak görünmesine yardımcı olmaktadır. Yıkanmış saçınıza uygulayarak daha sonra durulayın doğal saç bakım krem görevi görmektedir.

l Sarımsak kürü; bir tatlı kaşığı sarımsak yağı, bir kaşık zeytinyağı ve yumurta sarısından hazırlanmaktadır. Sarımsak yağının saçı güçleştirme, onarma ve dökülmeye karşı çok etkili olduğu zaten bilinmektedir. Bu malzemeleri gerekli ölçülerde iyice karıştırıp uygulayın daha sonra saçı yıkamanız gerekecektir. Haftada bir kullanılmalı ve saç diplerine uygulanmalıdır.

Saç Gürleştiren Yağlar

Saclari Gurlestiren Kur Tarifleri

Saçları Gürleştiren Kür Tarifleri

Doğal yağlar ile saç güçlendirmek daha çok tercih edilmektedir. Gür ve sağlıklı saçlara sahip olmak için bitkisel yağları denemelisiniz.

 

l Hindistan cevizi yağı

l Papatya yağı

l Karanfil yağı

l Sarımsak yağı

l Lavanta yağı

l Menekşe yağı

l Biberiye yağı

l Fındık yağı

l Badem yağı

l Isırgan otu yağı

l Jojoba yağı

l Zeytinyağı

En çok etkiye sahip jojoba yağı ve sarımsak yağıdır. Bunun yanında badem ve lavanta yağı da çok yararlıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.