Benim Saç Modelim

İki Topuz Saç Modeli Nasıl Yapılır?

19.02.2023
527

Bu topuz modelini tamamen saçlarınızı toplayarak ya da açık bırakarak yapabilirsiniz. Farklı bir model ve stilde görünmek isteyenler için pratik bir çözümdür.

Ya da saçlarınızın şekil almasının zor olduğu zamanlar da iki topuz saç modeli nasıl yapılır? sorusunun cevabını öğrenek kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu topuz modeliyle sade ve şık görünüm elde etmeniz mümkünken oldukça doğal da görünebilirsiniz. Bu saç modelini yaparken;

  • Öncelikle saçlarınızı bir tarak yardımıyla ikiye ayırın.
  • İkiye ayırımınızı net bir şekilde sağlayabilmek için, ikiye ayırdığınıza emin olun ve saçlarınızı tekrar düzeltin.
  • İki adet toka ihtiyacınız olacak.
  • Saçlarınızı istediğiniz yükseklikte topladıktan sonra, kuyruk olan saçı tekrar her iki tarafa da bu saçları dolayarak tel tokayla tutturun.

Açık bırakarak yapacaksanız, az miktarda yine saçınızdan alarak her iki taraf için yine aynı işlemi yapabilirsiniz.

İki Topuz Saç Modeli Nasıl Yapılır?

İki Topuz Saç Modeli Nasıl Yapılır?

2’li Topuz Saç Modeli

İkili topuz saç modelinizi yaptıktan sonra altlarda bombeler yapabilirsiniz. Bir topuzunuzu tutun ve alttan biraz çekerek bombeyi verin. Önlerden perçeminiz varsa bunları da çıkarabilirsiniz.

Daha derli toplu bir topuz isterseniz daha sıkı toplayabilir ve önlerden saçlarınızı jöle ya da saç spreyi ile sabitleyebilirsiniz.

Bu modeli dansa, spora ya da değişik aktiviteler için kullanabilirken günlük hayat da dışarı çıkarken de kullanabilirsiniz. Saçlarınızı makyajınız ve giyeceğiniz kıyafetlerle farklı kombine edebilirsiniz.

 

Etiketler: