Benim Saç Modelim

Ortadan İkiye Ayrık Erkek Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

19.02.2023
942

2022 yılı erkek saç modellerinin favori modeli ortaya ikiye ayrık saç modelleridir. Ortadan ikiye ayrık saç modelinin birçok yolu bulunmaktadır.

Bunlar saçın uzunluğu, kalınlığı ve saç tipine göre değişiklik göstermektedir. Peki favori model ortadan ikiye ayrık erkek saç modelleri nasıl yapılır? kısaca bir göz atalım.

Gür Saça İhtiyaç Var

Ortadan ikiye ayrık modellerde saçın yeteri derecede gür olması gerekmektedir. Çünkü bu modellerde saç genel olarak geriye taranmış bir şekilde bulunur. Bunun için saçın belli uzunlukta ve hacimde olması gerekir.

Eğer ki saçlarınız ince telli bir yapıya sahipse, bu model için saçınızı ilk olarak uzatmanız gerekecektir.

Ortadan İkiye Ayrık Erkek Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Ortadan İkiye Ayrık Erkek Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Alttan Kesilerek Yapılan Ayrık Saç Modeli

Bu modelde saçın alt tutamları üst tutamlarından daha kısa boyutta olmalıdır. Bu boyutta yer alan saçlar ayrık modeli tam anlamı ile yansıtır. Bu modelde en üstte yer alan saçlar yan tarafta yer alan saçlardan daha uzun olmalıdır.

Böylelikle saç ortadan ikiye ayrıldığında karışım oluşmaz ve tam anlamıyla ayrık hali tüm belirtileriyle ortaya çıkmayı başarır.

Az Bakım Gerektiren Ayrık Saç Modeli

Ortadan ayrık modeli tam olarak vurgulamak istiyorsanız saçların yan taraflarını mümkün olduğu kadar kısa tutmanız gerekmektedir. Böyle olduğunda saçın bazı tutamları hafifçe yüzünüze düşecektir. Bu durumu ayarlayabilmek için sadece saçı yerinde rahatça tutabilecek bir ürün almanız işinize yarayacaktır.

 

Etiketler: