Benim Saç Modelim

Doğal Dalgalı Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

19.02.2023
497

Düz saçlarınız varsa bundan sıkılmış olabilir doğal dalgalı saç modelleri nasıl yapılır? araştırmasına girmiş olabilirsiniz. Oldukça pratik bir saç modeli yaratmayı istemek genel olarak herkesin isteğidir. Bu görünümü sabah kalktığınızda rahatça sağlayabilirsiniz. Bunun için eski ya da kullanmadığınız T-shirt, havlu ya da kumaşlardan yardım alabilirsiniz.

  • Saçlarınız yıkayıp hafif nemli bırakın.
  • Bu havlu ya da t-shirtlardan ziyade saçlarınızı örüp yatarak da bu görünümü sağlayabilirsiniz.
  • Saçlarınızı istediğiniz aralıklarla ayırarak bu kumaşlara sarın.
  • Islak saçlarınızla uyumak yerine sardıktan sonra fön makinesiyle kurutun.
  • Kuru ve zor şekil alan saçlarınız için doğal dalga görünümünü kolaylıkla sağlamak için saç ürünlerinden saçınıza uygun olan ürünleri kullanın.

Sabah saçlarınızı açarken dikey yönde açarak daha sağlıklı bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Doğal Dalgalı Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Doğal Dalgalı Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

 

Hafif Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?

Hızlı bir şekilde bu görünümü istiyorsanız saçlarınızı nemlendirip gevşek şekilde örebilirsiniz. 2 3 saat sonra saçlarınızı açtığınız da hafif dalgalı bir saç elde etmiş olabilirsiniz.

Saçlarınızı öne ve arkaya doğru yönlendirerek hafif bir şekilde kabartabilirsiniz. Saçlarınızın görünümünü uzun süre kullanmak için saç spreylerinden kullanabilirsiniz.

Ancak gece yatmadan hafif nemli saçlarınızı gevşek örebilirken yine çok sık olmadan saçlarınızı her hangi bir kumaşla da sarıp yine hafif dalgalı saçlar elde edebilirsiniz. Düz saçlardan sıkılmış ya da kabarık saça sahip kişiler için oldukça pratik bir çözüm olabilecektir.

 

Etiketler: