Benim Saç Modelim

Küt Saç Modelleri Hangi Yüze Yakışır?

19.02.2023
705

Saç kesim modelleri tamamen farklı bir görünüm ortaya çıkaracakken doğru seçimler de önemlidir. Yüz şekli yuvarlak ve oval olan kadınlarda küt saç modelleri hangi yüze yakışır? sorusunun tam olarak cevabı olabilir.

Küt saç modelleri 2023 yayında 

Elmacık kemiğinin belirgin olmasını da sağlayan bu kesim son zamanlarda moda haline gelmiştir. Yüz hatları kareye yakın olan kişilerde ise önlerden uzayan ve arkaların kısa kaldığı saç kesimi yüzü yumuşak ve daha soft gösterecektir.

Yüz hatlarınızı bilerek saç modellerine karar vermek daha çok içinize sinen bir görünüm sağlar. Genel olarak insanların tepkisi de saç modellerimizde karar vermemizi sağlar. Saçlarımıza gelen olumlu yönde alınan tepkilere göre saçlarımızı kullanmayı tercih ederiz.

Küt Saç Modelleri Hangi Yüze Yakışır?

Küt Saç Modelleri Hangi Yüze Yakışır?

Yüz Tipine Göre Saç Modelleri Kadın

Farklı yüz hatlarına sahip kadınların saç kesim önerilerine bakacak olursak;

  • Kalp yüz hatlarına sahip kişiler kahkülün en çok yakıştığı kişilerdir.
  • Üçgen yüz hatlarında çene darlaşır. Bu görünümü yuvarlak ve yumuşak bir hale getirmek için katlı ve uçları hacimli bir kesim önerilebilir.
  • Kare yüz hatlarında çene kısımları çok belirgin olurken omuz hizalarında bir kesim ve yine kahkul yardımıyla yüz yapıları yuvarlak bir görünüm sağlar.

Oval yüz hattına sahip kişiler çok daha şanslı olurken saç modellerinde daha sınırsız davranabilirler. Genel olarak her saç tipine uyum sağlayan oval yüzlerde küt saç kesimi yakışır. Diğer yüz hatlarında da küt kesimi perçem ya da kahkül kullanarak küt saçları kullanabilir.

 

Etiketler: