Benim Saç Modelim

Kızıl Saç Rengi Kimlere Yakışır

Kızıl Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Bir çok kadının hayran olduğu saç renklerinden biridir, kızıl saç rengi. Ancak ne yazık ki bir çok kadın, kızıl saç rengini denemeye cesaret edemez. Çünkü kızılsaç rengi, diğer saç renkleri ile kıyaslandığında daha çok ön plana çıkan ve dikkatleri daha çok üzerinde toplayan bir saç rengidir.

Kızıl saç rengine sahip olmak büyük bir ayrıcalıktır. Çünkü dünyada yalnızca 100 kadından sadece 2 tanesi kızıl saç rengine sahip olarak hayata gözlerini açar. Etrafınızda çok fazla kızıl saç rengine sahip olan kadınları görüyorsanız eğer, onların da bu çekici ve esrarengiz saç renginden yararlanmak amacıyla, bu rengi favori saç rengi olarak kabul edip, boyattıkları anlamına gelir.

Bir çok kadın gerekse saçlarına farklı bir hava katmak için gerekse de daha çekici görünmek için zaman zaman saçlarında değişiklik yapma gereği duyar. Bu saç renkleri arasında da ilk sıralarda kızıl saç rengi yer almaktadır. Kızıl saç rengi, hemen hemen her saç modelinde daha havalı ve daha çekici görünmektedir. Bu yüzden de bir çok kadın, kızıl saç rengine büyük bir hayranlık duyar. Fakat çoğu kadın da kızıl saç rengininkendisineyakışmayacağını ya da her ortamda çok fazla dikkat çekeceğini düşünerek, kızıl saç rengi sevdasından vazgeçer.

Bir çok kadın kızıl saç renginin sadece beyaz tene sahip olan kadınlara yakıştığını düşünür. Ancak kızıl saç rengi bir çok tona sahip olduğu için hemen hemen her ten rengi ile uyuşabilmektedir. Yalnızca dikkat edilmesi  gereken tek konu ise ten renginize hangi kızıl saç rengi tonunun uyum sağlayabildiğinitam olarak bilmektir. Peki kızıl saç rengi kimlere yakışır?Busorunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

volkan kızılı saç rengi

volkan kızılı saç rengi

Kızıl Saç Rengi Sizin İçin Ne Kadar Uygun?

Kızıl saç renginin en çok yakıştığı ten renkleri arasında ilk sırayı beyaz ten rengi almaktadır. Fakat esmer ya da buğday ten rengine sahipseniz eğer, bu kızıl saç renginin sizler için uygun olmadığı anlamına gelmez. Sadece eğer bu ten renklerine sahipseniz, teninizle uyumlu bir kızıl tonu için bir uzmandan yardım almanız gerekebilir.

Kızıl renk tonları arasında en riskli renk tonu hiç şüphesiz ki ateş kızılıdır. Çünkü bu renk ne yazık ki her cilt renk tonuna uyum sağlayamamaktadır. Fakat bir çok kadın da ateş kızılı saç renginin cazibesine katılıp, ilk olarak bu renge geçiş yapmayı ister. Eğer siz de ilk olarak kızıl saç rengini deneyecekseniz, ilk etapta  daha soğuk kızıl saç rengi tonlarını tercih ederek, bu riski en aza indirebilirsiniz.

Kızıl Saç Rengi Bakımı Nasıl Olmalı?

Saç renkleri her kadına farklı bir hava katar. Ancak kızıl saç rengi  diğer saç renklerine nazaran biraz daha fazla dikkat ve bakım gerektirebilir. Eğer siz de kızıl saç rengine sahipseniz ya da kızıl saç rengini saçlarınızda uygulamayı düşünüyorsanız, sizler için derlediğimiz, kızılsaç rengi bakımı nasıl olmalı?Yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Kızıl saç rengi cansız, kırık ve yıpranmış saçları daha da kötü gösterebilir. Çünkü kızıl saç rengi zaten çok çabuk yıpranan ve solan bir saç rengi olduğu için kesinlikle sağlıklı saçlarda tercih edilmelidir. Bunun dışında ise kızıl saç renginin bakımını en ince ayrıntısına kadar şöyle sıralayabiliriz;

  • Boyalı saçlara özel olarak tasarlanmış bir saç şampuanı tercih edin.
  • Sıcak su ile duş almayın.
  • Her duştan sonra mutlaka saç kremi tercih edin.
  • Haftada bir kez renk koruyucu saç maskesi uygulayın.
  • Yüksek ısıya sahip olan saç şekillendiricilerden uzak durun.
  • Güneş ışınlarının saç boyalarında değişkenlik gösterdiğini unutmayın ve çok fazla güneşe maruz kalmayın.
kizil saç rengi

kizil saç rengi

Kızıl Saç Rengi İçin Makyaj Teknikleri

Ten renginiz her ne olursa olsun eğer ki kızıl saç rengine sahipseniz özellikle de pembe rujlardan, mutlakauzak durmalısınız. Daha çok ruj seçiminde kızıl saç rengine sahip olan kadınların, kahve tonları, şeftali tonları, bakır tonları ve mercan tonlarını tercih etmeleri daha çekici görünmelerini sağlayacaktır.

Kızıl saç rengi için far ve rimel tercihi ise kesinlikle göz rengi dikkate alınarak seçilmelidir. Örneğin mavi bir göz rengine şeftali tonu bir far tercih ederek, itici görünebilirsiniz. Far tercihini kesinlikle bir renk tonu ile sınırlandırmanız da oldukça önemlidir. Koyu, açık ve aydınlatıcı fartonları ile ten renginiz ve saç renginiz her ne olursa olsun, muhteşem görünebilirsiniz.Kızıl saç rengi far tonları arasında ise genellikle kahve tonları yer almaktadır. Gözlerinizi asla riske atmamak için yine en uygun rimel renginin de siyah rimel tercihi olduğunu bir kez daha hatırlatmak isteriz.