Benim Saç Modelim

Tost Saç Modelleri Nasıl Yapılır? 

19.02.2023
1.177

90’ların popüler saç modelleri arasında yer alan tost saç modeli günümüzde de kendini tekrardan göstermeye başlayarak popülerliğini bir kez daha arttırdı. Birçok kişinin yapmaya çalıştığı tost saç modelleri nasıl yapılır? Kısaca bir göz atalım.

Özel Isılı Saç Şekillendiricisi Kullanılmalı

Yapımı oldukça kolay olan bu saç modelini özel ısıya sahip saç şekillendirici ile yapabilmek mümkün. Tost makinesi adı verilen bu cihaz tıpkı kullanılan düzleştiriciler gibi çalışmaktadır.

Bu çalışma esnasında saçlar ilk olarak tutamlara ayrılır ve tost makinesinde yaklaşık 10-15 saniye kadar bekletildikten sonra bırakılır. Burada yalnızca ince yada kalın tost makinesinden hangisinin seçilmesi gerektiğini iyi bilmek gerekmektedir.

Gür Saçlar Dikkat Etmeli

Saça yapılan tost işlemi saçın daha da gür bir şekilde gözükmesini sağlar. Hal böyle olunca gür saça sahip kişilerde bu durum kötü sonuçlara yol açabilir. Bu yüzden dolayı gür saça sahip kişiler, saça aralıklı olacak şekilde tost işlemi uygulamalıdır.

Tost Saç Modelleri Nasıl Yapılır? 

Tost Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Saçı Yüksek Isıdan Koru

Tost işlemi esnasında saç zig zag şeklinde bir harekete sahip olur. Böyle bir hareket ise saçın daha çabuk kırılmasına sebep verir. Bunun önüne geçebilmek için işlem öncesinde saça bakım yağı ya da kremi sürülmelidir.

Saça Isı Kullanmadan Tost Yapmak

Bazı kişiler saçına ısı kullanarak zarar vermek istemez veya bazı kişilerin tost makinesi olmadığı için saça tost yapamaz.

Ama evde ısıl işlem kullanmadan da tost işlemi uygulamak mümkündür. Bunun için akşam nemli saçı örerek yatabilir ve sabah saçınızı saldığınızda müthiş bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

 

Etiketler: