Benim Saç Modelim

Saç Bakım Yağları Nasıl Uygulanır

19.02.2023
415

Saç bakım yağları çok daha canlı ve kolay taranan saçları ortaya çıkarır. Hemen hemen her kadının kullandığı saç bakım yağlarının çeşitleri mevcuttur. Mucizevi ürünler arasında yer alır. Saçlarınızın uçlarını besler ve zamanla oluşan kırılmaları ortadan kaldırır. Saç tipiniz için hangi yağları kullanacağınıza dikkat etmeniz gerekir. Saçlarınızın çok daha iyi bir şekle gelmesine de yardımcı olur. Fakat saç bakım yağlarının nasıl uygulandığına dikkat edilmediği zaman çeşitli zararlar ortaya çıkabilir. Özellikle saç diplerine uygulandığı zaman dökülme gibi problemler meydana gelebilir. Aynı zamanda kepek oluşumu da söz konusu olabilir. Bu konuda çok dikkatli davranmak gerekir. Saçınızın ihtiyacı olan bileşenleri içerisinde bulunan saç bakım yağlarını tercih etmek gerekir. Böylece saçlarınızın dipten uca beslenmesini sağlamanız mümkün olur. Özellikle uzun ve kıvırcık saçlara sahip olan kişilerin düzenli olarak kullanması gerekir.

saç bakım yağları

Sac-Bakim-Yaglari-kullanma-sekilleri

Sac-Bakim-Yaglari-kullanma-sekilleri

 

Islak Saça Uygulayın 

Saç bakım yağı kullanılırken saçlarınızın ıslak olmasına çok büyük bir önem göstermeniz gerekir. Fakat şampuan ve nemlendirici gibi ürünler ile karıştırmamaya özen göstermek gerekir. Özellikle duştan sonra uygulanması en ideal yöntemlerden biridir. Saç uçlarınıza hafif bir şekilde uygulayarak tarama işlemini gerçekleştirmeniz gerekir. Bu şekilde saçlarınız çok daha kolay bir şekilde taranır ve beslenmesi gerçekleştirilir. Nemli bir yapıda daha olmayıp tam olarak ıslak olması gerekir. Duştan çıktıktan hemen sonra saç bakım yağları uygulanır. Saç bakım yağı genellikle kadınlar tarafından kullanılır. Islak saçın uçlarına hafif bir şekilde parmak aralarını geçirerek uygulamak gerekir. Her duştan sonra bu işlemi uygularsanız parlak görünüme sahip bir saç yapısına sahip olursunuz.

Saç Şekillendirme Sonrası Uygulama

Saç bakım yağları aynı zamanda saç şekillendirme işleminden sonra da tercih edilebilir. Saç şekillendirme işlemleri yapılırken mat bir görünüm ortaya çıkar. Bu görünümü daha iyi bir hale getirebilmek için mutlaka saç bakım yağı tercih etmek gerekiyor. Aynı zamanda elektriklenme gibi problemlerin önüne geçmek için de saç bakım yağı ön plana çıkmaktadır. Maşa yaptıktan sonra ya da fön çektikten sonra özellikle saç uçlarında elektriklenme durumu söz konusu olur. Bu sebeple elinize iki pompa saç şekillendirme yağı alıp yüzeysel bir şekilde saçlarınıza sürmeniz gerekir. Hem saçlarınıza güzel bir koku sağlar hem de parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Aynı zamanda denize gitmeden önce saçlarınıza bakım yağı uyguladıktan sonra saçlarınız daha yumuşak bir yapıya sahip olur. Denize girince saçlar mat bir hale gelir. Bu yönünden uzaklaşmak için mutlaka saç bakım yağı tercih etmek gerekir.

 

Uyumadan Önce Uygulanır

Uyumadan önce saçlarınıza bakım yağı uygulayarak beslenmesine yardımcı olmanız mümkündür. Son yıllarda piyasada pek çok bakım yağı mevcuttur. Fakat piyasada yer alan saç bakım yağları kimyasal maddelerden meydana geldiği için saç üzerinde olumsuz etkiler yaratabilir. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalmamak adına mutlaka doğal bakım yağlarını tercih etmek gerekir. Uyumadan önce saçlara bakım yağı uygulandığı zaman saçlarda oluşan problemler onarılmış olur. Düzenli olarak bu işlem gerçekleştirildiğinde ise gözle görülür bir fark ortaya çıkar. Saçlarına sürekli ısıl işlem uygulayan kişilerin mutlaka bu yöntemi tercih etmesi gerekir. Saç bakım yağı sayesinde parlak saç görünümünü ulaşmak artık çok daha kolay. Özellikle yaz aylarında güneş ışınlarından kaynaklı olarak saçlar çok fazla yıpranmaktadır. Güneşin bu zararlı etkisini ortadan kaldırabilmek için her gece saçlarınıza bakım yağı uygulayarak, sağlıklı saç görünümüne ulaşmanız mümkün olur.

ashley joy sac bakim yagi

ashley joy sac bakim yagi

Deniz Ya Da Havuzdan Önce

Deniz ve havuz saç yapısını bozan etkenlerden biridir.  Özellikle havuz içerisinde yer alan klor sebebiyle saçın pH değeri değişiklik gösterir. Denizde ise yüksek tuz oranından dolayı saç diplerinde matlaşma durumu söz konusu olur. Deniz ve havuzun bu zararlı etkilerinden korunabilmek adına mutlaka saç bakım yağları uygulandıktan sonra girmek gerekir. Bu şekilde saçlarınızda matlaşma ve kırılma gibi durumlar söz konusu olmaz. Aynı zamanda güneşin zararlı etkilerinden de korunmuş olursunuz. Deniz ya da havuzdan çıktıktan sonra güneş ışınına maruz kaldığınız zaman saçlarınız ciddi oranda yıpranır. Fakat saç bakım yağı uygularsanız böyle bir durum söz konusu olmaz. Ince telli saç yapısına sahip olan kadınların mutlaka saç bakım yağı konusunda hassas davranması gerekir. Saç bakım yağları saç tiplerine bağlı olarak tercih edildiği zaman büyük bir fayda sağlamaktadır. Aynı zamanda saç bakım yağı içeriği bakımından da değişiklik gösterir.