Benim Saç Modelim

Gri Saç Akınca Ne Renk Olur?

19.02.2023
995

Saçları doğal renginden farklı bir renge boyamak cesaret gerektirir. Gerek görünümün farklılığından dolayı gerekse alışılan rengin dışına çıkmak ve alışılmış bir bakım düzeninden farklı bir bakım şekli oluşturmak herkesin kolayca yapabileceği bir değişiklik değildir.

Özellikle orijinal saç renginin tam zıt renklerini boyatmak saç yapısına da zarar verebilir. Bundan dolayı saç boyatırken mutlaka sık kullanılan markaları kullanmak ve bu işlemi güvenilir kuaförlere yaptırmak gerekir.

Gri Saç

Son yıllarda birbirinden farklı bir çok saç rengi tercih edilmeye başlandı. Artık günümüzde bir çok kişi saçını pembe, mor, kırmızı, yeşil ve gri gibi aslında pekte alışık olmadığımız renklere boyatabiliyor.

Ancak ne yazık ki tercih edilen bu saç renklerinin bakımı doğru bir şekilde yapılmadığında ve zaman içerisinde aktığında bambaşka renkler ortaya çıkabiliyor.

Özellikle son zamanların trendi olan ve hem erkekler hem de kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen gri saç renginin bakımına çok dikkat etmek gerekiyor. Gri renge boyatılan saçların bakımı nasıl olmalıdır, gri saç akınca ne renk olur?

Gri Saç Akınca Ne Renk Olur?

Gri Saç Akınca Ne Renk Olur?

Gri Saç Akınca Hangi Renk Olur, Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Gri renk saç boyası diğer renklere göre daha az kalıcılık gösterebilir ve kullanımı esnasında hızlı akar. Gri renge boyanmış saç zaman içerisinde akarak küllü gri rengine dönüşür. Küllü gri renkten de zamanla kendi saç renginize dönüşüm sağlar. Bakımı esnasına;

  • Düzenli aralıklarla yıkamak,
  • Silver şampuan kullanmak,

Gri renk saça zarar vermeyecek saç kremlerini düzenli olarak kullanmak gerekir. Kalıcılığı kısa süren bir renk olduğundan dolayı mümkün olduğu kadar deniz suyundan uzak tutmakta da fayda vardır.

 

 

Etiketler: