Benim Saç Modelim

Saç Nasıl Taranmalı

19.02.2023
357

Saç tarama sağlıklı ve bakımlı görünen saçların en önemli rutinidir. Saçların yıpranmaması ve sağlıklı görünmesi için saç taramanın doğru ve adım adım yapılması oldukça önemlidir.

saç taraken nelere dikkat edilemli

saç taraken nelere dikkat edilemli

 Saç Tarama Neden Önemlidir?

 

Saçlarınızı doğru yöntemle taramak saçlarınızın güçlenmesine katkı sağlar.

 

Eğer elektriklenme gibi bir probleminiz varsa saçlarınızı nemliyken taramak saçlarınızın daha sağlıklı ve canlı görünmesini sağlayacaktır.

 

Saçlarınızı doğru fırça ya da tarakla taradığınız zaman saçta ki kan dolaşımını arttırarak sağlıklı, parlak ve daha erken uzayan saçlara sahip olabilirsiniz.

 

Saç Taramanın Önemli Noktaları

saç nasıl taranır

saç nasıl taranır

Saç tarama da en önemli nokta taramanın mutlaka duştan sonra yapılmasıdır. Duştan sonra yapılan tarama işlemi saçların daha iyi açılmasına yardımcı olacaktır.

 

Saçı her gün taramak yerine iki günde bir tarama yaparak yıpranmaların önüne geçebilirsiniz.

 

Saçı tararken mutlaka saç tipine uygun fırça ya da tarak kullanılmalıdır. Sık bölmeleri olan geniş fırçalar tarama işlemi için uygun olacaktır.

 

Saçları taramaya her zaman uçlardan başlanmalıdır. Uç ve boy kısımları yumuşak bir şekilde açıldıktan sonra diplerden uca doğru tekrar taranmalıdır.

 

Önce dipleri taramak saçlarınızın kırılmasına, güçsüzleşmesine ve sağlıksız bir görünüme neden olabilir.

 

Doğal kıllara sahip fırçalar diğer fırçalara göre daha sağlıklı ve kullanışlı olacaktır. Tarama yaparken bu tip fırçalardan yararlanabilirsiniz.

 

Saçları taramadan önce kullanacağınız saç tipinize uygun bakım ürünleri de saçlarınızın daha kolay taranmasını ve daha canlı görünmesini sağlayacaktır.

 

Saçlar Fırça Ve Tarak Olmadan Nasıl Taranır?

saç tarama örnekleri

saç tarama örnekleri

Diğer bir saç tarama yöntemi de saçları elle tarama yöntemidir. Havlu ile ilk ıslaklığını aldığınız saçınızı, elinizi tarak gibi kullanıp saç tellerinizin arasından geçirerek nazikçe taraya bilirsiniz. Bu yöntem hem saçınızın daha çok zarar görmesini engelleyecek hem de daha az kırılmasını sağlayarak sağlıklı bir görünüm elde etmenizi saplayacaktır.

 

 Bakımlı Saçlara Sahip Olmak İçin Saç Taramak Önemlidir

 

Kadın olarak dış görünüşün en önemli parçası saçlardır. Bundan dolayı saçların her zaman bakımlı ve sağlıklı görünmesi kadınlar için önemli bir ayrıntıdır. Bakımın ilk adımı da saçların doğru yöntem ve doğru fırça kullanılarak taranmasıdır. Günlük rutinlerde kullanılan ürünler ve doğru tarama şekliyle bakımlı saçlara sahip olabilirsiniz.