Benim Saç Modelim

Saç Nasıl Hızlı Kurur

19.02.2023
389

Duş alımından sonra saçımız ıslanır. Saçı bu esnada zarar vermeden hafif bir şekilde sıkma benzeri bir işlem ile hızlıca suyundan arındırmak gerekir. Bu işlemden sonra ise bir havlu benzeri madde ile saç sarılmalıdır bu sürede ise günlük bir iş ya da günlük iş benzeri bir iş var ise yapılabilir. Böylece aradaki vakit sayesinde iş de bitecektir ve kişinin işlerinin sayısı azalmış olacaktır. Bu önerinin sebebi ise duş alımından sonra aşırı ıslak saç hemen kurutma makinesi ile kurutulmaya çalışılırsa bu işlem çok zaman alacak olmasıdır. Aynı zamanda da bu işlem kişiyi bir hayli yoracaktır. Bu işlem yerine havluda bekletilen saç ıslaklığını büyük bir miktarda kaybedince kurutma işlemini yapmak daha hızlı olacak kişiye pratiklik kazandıracaktır.

uzun saç nasıl kurutulur

Uzun saç kurutumu en hızlı şekilde fön makinası yada havlu ile olur

Bakım İşlemi

sac kurutma yontemleri

Hatta kişi bu arada bir işinin yanında saçına bakım işlemini de yapabilir. Kurutma işlemi öncesi krem ile bakım uygulamasının yapılması saçın nemini artıracak ve kurutma işlemi sırasında saçın hasar almasını engelleyecektir. Eğer saç kurutulmadan önce bir bakım işlemine ve ısı engelleyici krem uygulanması işlemine uğratılmazsa kurutma makinesi saçı yakabilir. Bu durum da saçın birkaç kere bu işleme maruz kalması halinde kırılmasına yol açabilmektedir. Yanan saçın ya da kırılmış saçın düzeltilmesi de oldukça zordur. Bu durumdaki saç tümüyle bakıldığında kötü bir görüntü verebilir. Krem seçimi de doğru yapılmalıdır. Krem seçimi yanlış yapılır ise saça uygun olmadığı saça zarar da verebilir. Kremin saça uygun olmasının haricinde kremin saça uygulanma biçimi ile kremin saça hangi aralıklarla uygulanacağı da önemlidir.

 

Duş Sonrası

 

Eğer duş alımından hemen sonra saç toplanırsa saç kuruyamaz ve nemli kalır. Nemli kalan saç kişinin ilerleyen yaşlarda ya da hemen baş ağrısı şikayetlerine yol açabilir. Ama saç kurutulduktan hemen sonra saç toplanırsa bir sorun oluşmaz.

sac kurutma

Saçın Toplanması

 

Hatta saça kurutulma işleminden hemen sonra örülme ya da kadın topuz toplama işlemi uygulanılır ve uyunur ise ertesi gün sabah kalkıldığında saç açılır ise çok güzel bir saç yapısı oluşur. Çünkü saç toplanmazsa kabarabilir. Bu durumun sebebi ise saçın nem kaybetmeye devam etmesinden kaynaklanır.