Benim Saç Modelim

Saç Nasıl Çıkarılır 2022

20.02.2023
249

Saç dökülmesi, yıpranma, kırılma gibi sorunlar herkesin çözmeye çalıştığı sorunlardır.

saç nasıl çıkarılır

Saç Dökülmesi Nedir Ve Neden Olur?

 

Saç dökülmesi günümüzde kadın veya erkek herkesin karşılaştığı bir sorundur. Saç dökülmesi stres, depresyon ve sinirden, genetik faktörlerden, yanlış veya eksik beslenmeden, aşırı ilaç kullanımından, deri hastalıklarından, hormon kaynaklı bozukluktan, vitamin ve mineral eksikliklerinden ve yanlış ya da kalitesiz kozmetik ürünler kullanmaktan meydana gelebilir. Saç dökülmesi dönemsel yani geçici olabilirken kalıcı bir sorun da olabilir.

Saç Nasıl Çıkarılır 2022

Saç Nasıl Çıkarılır 2022

 Saç Nasıl Çıkarılır?

 

Saç dökülmesi ciddi bir sorundur. Kişinin öncelikle bir doktora başvurup saç dökülmesinin nedenini öğrenmesi gerekir. Özellikle depresyon döneminde olan kişiler psikolojik destek almaktan çekinmemelidir. Doktor tavsiyesi almak şarttır. Çevrede aynı sorundan şikayetçi olup A marka ürünle bu sorunun üstesinden gelen kişinin kullandığı ürün bir başka kişiye iyi gelmeyebilir, yan etkisi olabilir. Ezberden ürün kullanılmamalıdır.

 

Örneğin yanlış veya eksik beslenme sorunu olan kişi doktorun verdiği yemek programını düzenli uygulamalı, stres ve sinir sorunu olan kişi psikolojik destek almalıdır. Bu süreç uzun ve yorucu olabilir. Fakat sonunda kişi hem hedefine ulaşacak hem de kendini daha iyi hissedecektir.

 

Kozmetik ürünler satın almadan ve kullanmadan önce kişinin herhangi bir şeye alerjisi olup olmadığını bilmesi önemlidir. Günümüzde kozmetik ürünlerin içinde her türlü bitkisel ve hayvansal bileşenler ve gıdalar bulunmaktadır. Örneğin hayvansal gıdalara alerjisi olduğunu öğrenen kişi içinde hayvansal bileşenlerin olmadığı kozmetik ürünler tercih etmelidir. Ayrıca kozmetik ürünlerin alındığı yer de önemlidir. Yan sanayi ürünler sağlıksız olabilmektedir.

 

Saç boyaları, saça şekil verirken ısı kullanan aletler saçı kötü etkilemektedir. Bir süre saç doğal haline bırakılabilir, doktor tavsiyesi sonucu alınan bakım yağı veya kremi düzenli olarak kullanılabilir ve bir süre saça ısı uygulamaktan uzak durulabilir.

saç nasıl geriye çıkar

saç nasıl geriye çıkar

 Günümüzde Saç Dökülmesi Sorunu

 

Günümüzde gittikçe yalnızlaşan, ikili ilişkilerden uzaklaşan, teknolojik aletlerin esiri olan, asosyal bir varlık haline gelen insan için depresyon kaçınılmaz bir hastalıktır. Çağımızın gündelik hastalığıdır. Gelecek kaygısı, senelerce okuyan öğrencilerin kapasitesinin birkaç saatlik sınavlarda ölçülmeye çalışılması, psikolojik baskı, özgüven eksikliği, işsizlik, geçim sıkıntısı gibi durumlar da depresyona yol açabilmektedir. Karamsar ruh hali kendini saç dökülmesiyle belli edebilmektedir.