Benim Saç Modelim

Saç Dökülmesine Karşı Bu Önlemleri Mutlaka Alın

19.02.2023
498

Artış saç dökülmesinin yaşı kalmadı. Gençlerde de oldukça sık görülen saç dökülmesi kısa sürede kelliğe dönüşüyor. 25 yaşlarında gençlerin kel olanları da mevcut. Bu durumun aile bağlarından kaynaklı olduğu söyleniyor olsa da aile bireylerinde saç dökülmesinin olmaması da kelliğe doğru gidenlerin kafalarında soru işaretleri oluşturmaya başladı. Kellik kalıcı bir şey olarak bilinse de Japonya’da uzun süredir üzerinde durulan bir deney sayesinde kelliğin kalıcı bir şey olamayacağı kanısına varıldı. Yıllarda deney üzerinde farklı farklı etkenlerle deneyimler içerisine giren Japon bilim insanları bunu da başardı. Yapılan araştırmalar sonucunda elde edilen formül sayesinde tekrardan saç köklerinin oluşturulabileceği ortaya çıktı.

saç dökülmesine karşı alınması gereken önlemler

Saç döngüsünü tamamen besleyen bu formül sayesinde çocukluk yıllarınızda ki gibi gür bir saçlara kavuşmanıza az kaldı. Mangrov ağacının özüyle elde edilen bu bitkisel ilaç sayesinde soruna çare bulduklarını açıklayan Japon bilim insanları kısa bir süre tekrardan bu formül üzerinde değerlendirme yapacaklarını da ekledi. 6 ay içerisinde ürünün tüm Dünya’da satışa çıkarılmaya başlanacağını duyuran bilim insanları hızlı bir şekilde değerlendirme süreci içerisine girdiler. Kök hücreler sayesinde saçlarınıza kavuşacaksınız. Fiyatı konusunda herhangi bir açıklama da bulunmayan bilimi insanlarının yeni yapacağı açıklamanın takibindeyiz.

saç dökülmesi nedenleri

saç dökülmesi nedenleri

Konuyla alakalı son açıklamayı Takashi Tsuji yaptı. Açıklamalarında şunlara yer verdi ‘’Saç hücrelerinin, kök hücreler sayesinde döngüsel olarak yenilenmesi için bir yöntem oluşturduk’’ dedi ve konuşmasına ‘’Bu yöntem yakın gelecekte saç köklerini yenileme tedavisi fikrini gerçeğe dönüştürmemizi sağlayacak’’ diye ekledi.

ERKEK TİPİ SAÇ DÖKÜLMESİ

Erkek ve kadınlarda ki saç dökülme çeşitleri farklıdır. Erkeklerde %50-75 arasında olan Androgenetik saç dökülmesi kadınlarda %20-25 olarak gözlemlendi. Erkekler zaman zaman saç dökülmenin arttığını söylese de rutin bir düzen içerisinde dökülen saçlar kendini bir yandan da yenilemeye çalışır. Vücut içerisinde hormonal bir bozukluk mevcutsa saç köklerinin kuruması sonrası tekrardan saç çıkmaması da büyük olasılıktır. Saç dökülmesinin yanı sıra saç tellerinin oldukça inceldiğini söyleyenler de mevcut. Saç tellerinin incelmesi de kelliğin bir göstergesidir. Kısa süre dökülecek olan saçların habercisi olarak bilinir.

saç dökülmesi neden olur

saç dökülmesi neden olur

KADIN TİPİ SAÇ DÖKÜLMESİ

Kadınlarda ki saç dökülmesinin genellemesini alacak olursak genetik sebeplerden dolayı döküldüğü bilgisi her yerde yaygın. Kadın saçlarının dökülmesi hakkında yapılan araştırmalarda da genetik olduğu kanısına varıldı. Kadınların saçları birden bire dökülmek yerine önce incelir sonra yavaş yavaş dökülmeye başlar. Genel olarak bir dökülme olmasa da kafatasının belirli yelerinde kellik oluşabilecek bir derece döküntüye sebep olabilir. Saç bakımı saçlarınızın gürleşmesini sağlıyor olsa da kimyasal ürünler saçlarınızı yoruyor. Saçlarınız inceldiğinde uzman bir doktora görünüp saç bakımı adına ilaç takviyesi isteyebilirsiniz.