Benim Saç Modelim

Saç Boyası Alerjisi Nasıl Geçer?

19.02.2023
679

Saç boyası yapan kişiler, özellikle de saç boyası alerjisi nasıl geçer? Sorusunun cevabını merak ederler. Çünkü boyamalarda en sık karşılaşılan sorun budur. Boya yapıldıktan sonra birtakım alerjik bulguların hissedilmesi halinde işlemi derhal sonlandırmanız gerekir. Eğer işleme hala devam ederseniz, alerji şiddeti artabilir.

İlk olarak saçlarınızı bol su ile yıkamanız gerekir. Alerjinin ortadan kalkması için antihistaminik tabletlerden kullanabilirsiniz. Bu tabletler, kaşıntınızın kesilmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda kortizon içerikli kremlerde de kullanabilirsiniz. Bu şekilde alerjinizin geçmesi mümkün hale gelecektir.

Saç Boyası Alerjisine Hangi İlaç İyi Gelir?

Bu tip alerjik durumlar için kortikosteroid içeren kremler kullanılabilir. Fakat bu ürünleri kullanırken yan etki durumlarını göz ardı etmemelisiniz. Genellikle uzun süre kullanım yapıldığı zaman yan etkiler oluşmaya başlar. Bu gibi problemlerin ortaya çıkmaması için doktorunuza danışmanız gerekir. Kremi kullanmanız halinde alerjide gerileme olmadıysa ilaç tedavisine başvurmanız gerekebilir.

Saç Boyası Alerjisi Nasıl Geçer?

Saç Boyası Alerjisi Nasıl Geçer?

Saç Boyası Alerjisi Öldürür Mü?

Saç boyasından dolayı kaynaklanan alerjiler, vücudunuzda birtakım etkiler gösterir. Bu etkiler şunlardır:

  • Kulak arkasında, göz kapaklarında ve yüzde kızarıklık
  • Kabuklanma
  • Sulantı
  • Kaşıntı
  • Vücudun farklı yerlerinde ödem

Gibi durumlar meydana geldiğinde boyadan kaynaklanan bir alerji olduğu kesindir. Bazı uzmanlar, kalitesiz saç boyalarının sağlığınıza çok fazla zarar verebileceğini dile getirirler. Bundan dolayı kaliteli boyalar kullanmanız gerekir. Kullanım yapmadan alerji testinizi yaptırmanız önemli bir detaydır.

Etiketler: