Benim Saç Modelim

Saç Nasıl Örülüp Açılır

19.02.2023
974

Tüm kadınlar her gün saçlarını farklı yapmak isterler. Ama bunun yanı sıra saçları hem yanmasın, yıpranmasın da isterler. Güzellik çok da kolay bir durum değil gördüğünüz üzere problemleri de beraberinde getiriyor. Bilindiği üzere düz saçları kadınlar saçlarının doğal bir şekilde dalgalı durmasını istiyorlar. Ama aynı zamanda saçları yanmasında istiyorlar. Peki bu problemin bir çözümü yok derseniz tabi ki var. İşte o çözüm saçları güzel bir şekilde örmek ve bu örgüleri gayet sakin bir şekilde açmak. Bunun sonucunda saçlar dalgalı olacaktır. Kadınlarımız dalgalının yanı sıra doğal kıvırcıkta olsun istiyorlar, isterseniz şimdi onları inceleyelim. Bu işlemleri sadece kadın için değil erkekler içindir aynı zamanda.

 

 Dalgalı Olması İçin Saça Uygulanacak İşlem

örgü saç kolay açma yöntemler

örgü saç kolay açma yöntemler

Dalgalı saç ifadesi saçların büyük dalgalar şeklinde aşağı doğru inmesidir. Kadınlar bu işlemi saçları zarar görmeden uygulamak istemektedir. O zaman saçlarını örmelidirler. Saçlar ıslak olduğunda örgünün daha iyi şekil aldığı bilinmektedir. O yüzden benim tavsiyem sizler saçınızı yıkadıktan sonra güzelce tarayın ve eğer dalgalar yukarıdan başlasın istiyorsanız ikili bir şekilde veya tek bir örgü olacak şekilde balık sırtı dediğimiz örgü modelini uygulayabilirsiniz. Bu işlemi yaklaşık 1 gün boyunca bekletirseniz daha kalıcı olacaktır. Sonrasında ise saçlarınızı çok sakin bir şeklide aşağıdan yukarıya doğru bir şeklide açmaya başlayınız. Saçlarınız tamamen hazır hale geldiğinde kafanızı öne doğru eğin aşağı yukarı hafifçe sallayın ve kafanızı kaldırın. Böylece biraz düzgün bir şekil alacaktır ve açılamayan saçlar varsa onlar açılacaktır. Artık dalgalı bir saça sahipsiniz demektir.

 

 Kıvırcık Olması İçin Saça Uygulanacak İşlem

 

Kıvırcık saç ifadesi saçların kalın dalgalar halinde değil de daha ince, daha fazla dalgaların olduğu bir modeldir. Bu model içinse saçlar yıkanıp tarandıktan sonra ıslak bir şekilde küçük saç tutamlar alınarak örülmeye başlanır. Bu model biraz zor ve zaman alacak bir modeldir. Vaktiniz bol ise uygulayınız. Açma vakti geldiğinde ise yine bol bol zamana ve sabra ihtiyacınız olacaktır. Dalgalıda olduğu gibi çok yavaş bir şekilde şekillerini bozmadan açılmaya çalışılmalıdır. Tamamen açıldıktan sonra açılmamış örgü kalmasın diye kafa öne eğilir ve sallanır emin olduktan sonra kalkılır. Artık kıvırcık bir saça sahipseniz demektir.

 

 Ortak Noktalar

 

İki örgü modelinden de anlaşılacağı üzere örgüler yavaş yavaş açılmalı ki şekilleri bozulmasın.