Benim Saç Modelim

Salık Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

19.02.2023
496

Günümüzde saç modelleri trendleri sıklıkla değişiklik gösteriyor. Zaman zaman toplu saç şekilleri zaman zaman ise salık saç şekilleri tercih ediliyor. Özellikle özel günler söz konusu olduğu zaman birçok seçenek ile karşı karşıya kalmak mümkün.

Ortalamaya bakıldığı zaman genellikle salık saç modellerinin daha sıklıkla tercih edildiği görülebilir. Peki, en çok tercih edilen salık saç modelleri neler ve salık saç modelleri nasıl yapılır?

Salık Saç Modelleri

Salık saçlar için birbirinden farklı birçok model tercih edilebilir. Ancak modelleri tercih ederken hangi modelin nerede ve ne zaman kullanılacağına dikkat etmeniz gerekir.

Salık saç bazı alanlarda oldukça doğal ve şık bir görünüm sağlarken bazı alanlarda özensiz bir görünüme kavuşmanıza da neden olabilir. Salık saç modelleri;

  • Dalgalı salık saç modeli,
  • Burgulu salık saç modeli,
  • Düz salık saç modeli,
  • Kıvırcık salık saç modeli şeklinde tercih edilebilir. Her bir modelin yapılış şekli birbirine benzese de bazı tekniklere dikkat etmek gerekir.

Dalgalı ve Burgulu Salık Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Her iki modeli yapmak için de maşa kullanabilirsiniz. Dalgalı salık saç modelini yaparken maşanızın ısısını biraz düşürerek saçınızı kalın demetler halinde maşalayabilirsiniz.

Eğer saç maşası kullanmayı tercih etmiyorsanız bir akşam önceden saçınızı çok sıkı olmayacak şekilde örebilir ve sabahına açarak dalgalı bir görünüm elde edebilirsiniz. Ancak örgü tekniğinin uzun süre dayanıklı olmama ihtimalini de göz önünde bulundurmalısınız.