Benim Saç Modelim

Buzz Saç Modeli Nedir Nasıl Yapılır Ve Kesimi

02.03.2023
4.512

Erkeklerin sıkça tercih ettiği bir model olan Buzz Saç Modeli Nedir Nasıl Yapılır Ve Kesimi şimdi sitemizde kısa saç modeli arayanların tercih edebileceği ayrıca bakımı yapımı ve kesimi oldukça kolay olan bir modeldir berberinizde rahatlıkla tarif edip yaptırabilirsiniz.

buzz saç modeli nedir

buzz cut saçı yapımı

buzz cut saçı yapımı

buz saç modeli kısa saç modeli seven erkeklerin tercihidir bir çok erkek bu saç modelini seçmektedir yapımı oldukça kolaydır ayrıca bir çok kuaförde rahatlıkla anlatıp yaptıra bilirsiniz.Kısaca buz saç modelini anlatmak isterseniz üst kısımlar yanlara göre daha uzun ve yanlar kat kat şekilde olarak ayarlatmanız gerekmektedir.

Buzz cut saç modeli, kafa derisinin tıraş edilerek kısa bir saç stili elde edilmesidir. Bu saç modeli, oldukça düşük bakım gerektirir ve askerler, sporcular ve kısa saç sevenler arasında popülerdir.

Buzz cut saç modelini evde kendiniz yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. Saçınızı yıkayın: Saçınızı şampuanlayın ve durulayın.
  2. Saçınızı kurutun: Saçınızı tamamen kurutun.
  3. Tıraş makinesini hazırlayın: Tıraş makinesini, tıraş makinesi başlığı ayarını istediğiniz kısalıkta ayarlayın.
  4. Tıraşa başlayın: Tıraş makinesini, saçınızın önünden arkasına doğru hareket ettirerek, saçınızın tamamını aynı kısalıkta kesin.
  5. Boyun bölgesine geçin: Saçınızın arkasındaki boyun bölgesindeki saçları, diğer saçlardan daha kısa kesin.
  6. Yan bölgeyi kesin: Saçınızın yan bölgesindeki saçları, diğer saçlardan daha kısa kesin.
  7. Kafa derisinin etrafını düzeltin: Tıraş makinesinin düz uçlu bölümünü kullanarak, kafa derisinin etrafındaki saçları kesin.
  8. Saçınızı kontrol edin: Saçınızın tamamını kesmek için tıraş makinesini kontrol edin.
  9. Saçınızı yıkayın: Saçınızı kesim sonrası şampuanlayın ve durulayın.

Buzz cut saç modeli, oldukça kısa bir saç stili olduğu için, saçlı derideki düzensizlikleri ve kusurları ortaya çıkarabilir. Bu nedenle, tıraş makinesi kullanırken dikkatli olun ve aynaları kullanarak her açıdan kontrol edin. Ayrıca, saçlı deride hassasiyetiniz varsa veya tıraş makinesi kullanmak istemiyorsanız, bir berbere gitmek de bir seçenek olabilir.

buz saç modelleri nelerdir

buz saç modelini internette sayfa sayfa dolaşmamanız için en güzel olanlarını sizler için derlekdik aralarından en çok beğendiklerinizi kendinizde uygulaya bilirsiniz isterseniz arkadaşlarınıza önerebilirsiniz yapımı da oldukça kolaydır.