Benim Saç Modelim

Kalın Maşa Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

19.02.2023
820

Yılın her mevsiminde kullanılabilen kalın maşa saç modeli, hem saçın dalga dalga gözükmesine hem de gür ve bakımlı bir görünüme sahip olmasına yardımcı olur. Peki kalın maşa saç modelleri nasıl yapılır? kısaca bir inceleyelim.

Saç Temiz Olmalıdır

Kalın maşa saç modelini tercih eden bayanların, daha güzel ve gür bir saç modeli yaratabilmeleri için saçının temiz olmasına özen göstermeleri gerekmektedir. Temiz saçı güzelce taramalı ve ıslak ise tamamı kuru kalacak şekilde kurutmalısınız. Bu esnada saç bakım yağı, serumu yada saç bakım spreyi kullanmanız maşanın saçınızda daha iyi tutmasına yardımcı olacaktır.

Maşa Ucunu Dikkatli Seçmelisiniz

Maşa modelinin saçınızda güzel bir görüntü yaratabilmesini sağlayabilmek için maşanın uç kısmının dikkatli bir şekilde seçilmesi gerekmektedir. Yüz hatlarına uygunlukta maşa seçimi kişinin daha zarif görünmesine yardımcı olacaktır.

Kalın Maşa Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Kalın Maşa Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Saça Maşanın Uygulanması

İlk olarak saçınızı arkadan yatay olarak ayırın. Ayırmış olduğunuz saçın en alt katmanını açık bir şekilde bırakın ve diğer kısımları toka yardımı ile tutturun.

Alt kısımda ayırdığınız saçı iki ayrı kesime daha ayırın ve kalın maşaya ayırmış olduğunuz ilk parçayı sarın. Kalın dalga yapabilmek için, saçı ikiye ayırmak yeterli olacaktır. Saçı sararken maşayı ilk olarak yatay bir şekle alın.

Sarım işlemi bittikten sonra ise maşayı dikey pozisyona alın. Bu işlemin ardından 10 saniye bekledikten sonra saçınızı salın. Bunu tüm saça aynı şekilde uygulayın ve mükemmel güzelliğe kavuşun.

Etiketler: