Benim Saç Modelim

Yuvarlak Yüze Hangi Saç Modeli Gider?

19.02.2023
452

Güzel olmak herkesin olmazsa olmaz istediği ilk şeylerden birisidir. Çekici görünmek ve güzelliğini ortaya çıkarabilmek için yüz hattına göre gerekli saç modelini yapmak işin en önemli püf noktasını oluşturmaktadır. Peki, yuvarlak yüze hangi saç modeli gider? Kısaca bir göz atalım.

Yuvarlık Yüz Nasıldır?

Yuvarlak yüze sahip kişiler yaşından daha küçük gözükmektedir. Böyle bir durum kimilerinin hoşuna gitse de, kimileri bundan rahatsızlık duymaktadır. Yuvarlak yüze sahip kişiler:

  • Yüz genişliği ve uzunluğu hemen hemen aynı boyuttadır
  • Yüz çevresinde kesin açı yer almaz ve yumuşak hatlardan oluşur
  • Oval bir çene yer alır
  • Alın elmacık kemiği ile hemen hemen aynı çizgide yer alır.

Eğer ki sizin de yüz hatlarınız yukarıda anlatılanlar gibiyse yuvarlak bir yüze sahipsiniz demektir.

Yuvarlak Yüze Örgü Saç Modeli

Yuvarlak yüz modeline sahip kişiler ilk olarak yüzüne uzunluk katmak zorundadır. Bunun için örgü saç modelleri ve katmanlı saçlar etkili olacaktır. Özellikle uzun katmandan oluşan saçlar yüzün daha uzun görünmesine yardımcı olacaktır.

Yuvarlak Yüze Hangi Saç Modeli Gider?

Yuvarlak Yüze Hangi Saç Modeli Gider?

Kıvırcık Görünüm Sağlayın

Gevşek buklelerden oluşan kıvırcık modeller tam bu yüz tipine uygundur. Fakat yüzün daha geniş bir şekilde durmasını istiyorsanız sıkı bukleler tercih etmeli ve yuvarlık yüzü daha net bir şekilde ortaya çıkarmalısınız.

At Kuyruğu Yapmayın

At kuyruğu oval yüze sahip kişilerin yüz hatlarında yer alan ovallikleri daha belirgin hale getirdiğinden dolayı kaçınılması gereken bir saç modelidir. Bu model saçla birlikte yüzün tamamını toplar ve yuvarlak bir görüntü oluşmasını sağlar.