Benim Saç Modelim

Kilolu Yüze Hangi Saç Modeli Gider?

19.02.2023
900

Kilosuna göre saç modeli belirlemek isteyen insanlar, kilolu yüze hangi saç modeli gider? sorusunu sıklıkla araştırırlar. Kilolu ve oval bir yüze sahip olan kişiler, kısa saç modellerinin hepsini kullanabilirler.

Çünkü bu tip insanlara kısa saçların her biri ayrı yakışır. Ancak tombul bir yüzünüz var ise kaküllü dağınık saç modellerini kullanmanız gerekir. Bunun yanı sıra tepe kısmında katmanlar olan modelleri de kullanmanızda bir sakınca yoktur. Bu tip saçlar ile her zaman tarz olabilirsiniz.

Ancak kesimin doğru bir şekilde yapılması, görüntünüzü %100 etkileyecektir. Bundan dolayı kuaförünüzü iyi seçmeniz gerekir.

Hangi Saç Modeli Yüzü Zayıf Gösterir?

Ön kısmına bolca kat atılan saçlar yüzünüzü daha iyi çevrelerler. Böylece yüzünüz daha ince bir görüntü kazanır. Bunun yanı sıra ortadan ayrılan ve ön kısımları çenede bitmiş olan modeller de aynı etkiyi yaratır.

Kısa Saç Kilolu Gösterir Mi?

Kısa saç modelleri, genellikle yüzünüzü daha kilolu gösterir. Bundan dolayı kısa saç kullanmaya karar vermeden önce çok iyi düşünmeniz gerekir. Ancak bazı kısa modellerde istenilen inceliği yakalayabilirsiniz. Bu modeller ise şunlardır:

  • Bob kesim
  • Ara boy kesim

Gibi seçenekler arasından tercih yapabilirsiniz. Saçlarınız çok ince ise bu tip kısalıklara sahip olan modelleri kullanmamanız gerekir. Çünkü bu tercihler, yüz şeklinize yakışmayacaktır. Ayrıca kilonuzu daha fazla önce çıkaracaktır. Bu yüzden saç kalınlığınızı da dikkate almalısınız.

Etiketler: