Benim Saç Modelim

Saç Boyasına Oksidan Yerine Ne Katılır? 

19.02.2023
3.254

Oksidan kokusu ile aşırı rahatsızlık verebilirken alerjik bünyesi olan kişiler de hassasiyet yaratabilir. Bunun haricinde zararından kaçınmak için de kullanılması tercih edilmez. Ancak oksidanlar, saç boyasının içinden çıkan oksidanla saç boyanmalıdır.

Pigmentasyon yani rengi tam olarak verme özelliği içerirken daha kalıcı olmasını sağlar. Bu bakmdan saç boyasına oksidan yerine ne katılır? Bakacak olursak;

  • Oksidan saça rengi kalıcı şekilde verme işleminin dışında saça sürülmesini kolaylaştırır.
  • Saç kremi kullanarak boyanın saça sürülmesini kolaylaştırabilirsiniz.
  • Oksidanı kaynar su ile açarak kullanabilirken zararını bir ölçüde küçültebilirsiniz.

İstenilen renk oksidan olmadan sağlanabilir ama oksidan kullanımı kadar etkili sonuç boyanın rengine göre değişecektir.

Saç Boyasına Oksidan Yerine Ne Katılır? 

Saç Boyasına Oksidan Yerine Ne Katılır?

Oksidansız Saç Boyanır mı?

Oksidansız saç boyanabilir ancak uzun vade de kalıcı kullanım sağlamayabilir. Oksidan saça rengi verebilmek için boyayı aktivite eden bir unsurdur. Saç boyasına su katarak boyama işlemi yapılabilir ancak istenilen performansı almanız çok kısa sürebilecektir.

Renk açma işlemlerin de özellikle saçlarınızın renginin açılması çok fazla olmayacaktır. Düşük ölçülü oksidanlar veya suyla seyreltilmiş oksidan kullanımı sağlanabilir. Doğal yöntemlerle saç boyamak isteyenler Hint kınası kullanılması da önerilir.

Saç cilalarına oksidan katılmazken daha açık bir renk elde etmek için cilaya su ilavesi yapılabilir. Oksidan belirtilen renkteki saç rengini aktive haline getiren etken bir maddedir. Oksidansız saç boyama da yapabilirken uzun süre kullanamayıp tam olarak istenilen rengi elde edemezsiniz.

Etiketler: