Benim Saç Modelim

Evde Kısa Katlı Saç Kesimi Nasıl Yapılır?

Birçok kişi katlı saç kesiminin evde yapılabileceğini düşünmüyor. Oysaki basit birkaç pratik yöntem ile evde katlı saç kesimini yapmak mümkündür. Peki, evde kısa katlı saç kesimi nasıl yapılır? Kısaca bir göz atalım.

Nasıl Bir Kat İstediğinizi Seçin

Katlı saç modellerinin birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan en çok bilineni hafif katlı kesimdir. Bu kesim modeli saçın hem daha canlı görünmesini hem de dalgalı ve hareketli bir görüntüye sahip olmasını sağlar.

Bir başka model ise belli belirsiz katlardan oluşan modeldir. Bu tarz günümüzde en popüler olan modeller arasında yer almaktadır. Bunlar dışında ise yıllardır trend özelliğini kaybetmeyen omuz hizasında katlı kesim yer almaktadır. Sizler işleme başlamadan önce hangisini seçmek istediğinize karar vermelisiniz.

Evde Kısa Katlı Saç Kesimi Nasıl Yapılır?

Evde Kısa Katlı Saç Kesimi Nasıl Yapılır?

Evde Katlı Saç Kesimi

İlk işlemde saçı yıkamalı ve temiz olmasını sağlamalısınız. Ardından saç ıslakken işleme başlamalısınız. Saçı taradıktan sonra ortadan ikiye bölün ve 2 parçaya bölmüş olduğunuzu saçın her bir parçasını da 7 şer parçaya ayırın.

Ayırdığınız saçları bir toka yardımı ile tutturun. İlk olarak en alt kısımda bulunan tutamı elinize alın. 90 derecelik açı olacak şekilde kaydırarak kesme işlemini başlatın.

Tutamlar arasındaki mesafelere karar verdikten sonra her bir tutamı 90 derecelik açı ile kesmeye devam edin. Bu esnada orta ve alt kısımda kalan saçların uzun olmaması gerektiğini unutmayın. Son işlemde tüm saç boyutlarını kontrol edin ve saçınıza şekil vererek işlemi bitirin.

 

Etiketler: