Benim Saç Modelim

Geniş Alınlı Kadınlar İçin Saç Modelleri

Güzel görünmek ve çok daha estetik olmaya yardımcı olan geniş alınlı kadınlar için saç modelleri çok önemli bir yere sahip olmaktadır.

Geniş alınlı kadınlar için saç modelleri pek çok kadının ilgi odağı olmakta ve bu modelleri kendileri için uygulamaktadırlar. Genel olarak uzmanlar kadınların saçlarını kafa ve alın yapısına göre seçmektedir. Ayrıca saç stili dudaklar, yanaklar ve yüz şekil yapısına uygun olması gerekmektedir. Bundan dolayı geniş alınlı olan kadınlar kendileri için en uygun olan seç modelinin seçimi yapmak zorunda kalmaktadırlar. İşte bu tarz yapıda olan bazı saç modelleri şunlardır;

  • Kıvırcık ya da hafif dalgalı olan orta kesimli saç modelleri,
  • Kabarık dalgalı saç modelleri,
  • Lob saç kesimi yani uzun saç modelleri,
  • Bob saç kesimi modelleri,
  • Perçem saç modeli,
  • Düz kahkül,
  • Perde yan kahkülleri,

Yukarıda belirtilen saç modellerin yanı sıra saça verilen şeklin rengi de çok önemli bir yere sahip olmaktadır. Bazen saç rengi geniş alnı olan kadınlarda olduğu gibi saçları kırılan, dökülen ve zayıf olan kadınlar içinde bu saç modelleri çok daha uygun olmaktadır.

sac modelleri ac

küçük alınlılar için saç modelleri

Kahküllü Kısa Saç Stili

Geniş alınlarda kahküller alın kısmını kapatması mümkün olmasının dışında kadınların çok daha harika bir görünüme sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Bu tarz saçlar ile kadınlar farklı bir hava kazanacakları için çok fazla tercih edilmektedir.

Perde Kahkül

Orta saç kesimi olan geniş alınlı kadınların daha güzel ve estetik bir görünüme sahip olmaları için saçlarda perde kahkül modeli son derece doğru bir seçim olmaktadır. Özellikle orta yaş ve üzeri kadınlar için doğru bir tercih olacaktır.

Kahküllü Uzun Lob Saç Modeli

Uzun saçlarda perde kahkül ya da düz öne doğru kahküller en fazla tercih edilen modeller olmaktadır. Alın kısmını kapatacak ve saç stiline uygun olan bu modeli her yaş grubu kadınlar kullanmaktadır.

Uzun Kahkül Saç Modeli

Uzun kahkül saç modeli geniş alınlı kadınların yüz ve saç stiline uygun olmasından dolayı tercih edilmektedir.