Benim Saç Modelim

Doğal Saç Maskeleri Nelerdir

09.11.2022
276

Saç, görünüşümüzün ayrılmaz bir parçasıdır. Fiziksel bir duyum ve duygu kaynağıdır. Birçok insan hangi saç tipine sahip olacağını seçmekte zorlanır. Çoğu insanın kafasında, vücudunda ve vücudun diğer bölgelerinde kıllar vardır. Herkesin kendine özgü saç tipleri ve dokuları vardır. Saçınızla ne yapmak istediğinize bağlı olarak, farklı saç tiplerine ve bakımlarına ihtiyacınız olacak. Bazı tedaviler belirli saç tipleri için daha iyi sonuç verir. Örneğin, bal kuru ve hasarlı saçlarda en iyi sonucu verirken hindistancevizi yağı yağlı saçlarda en iyi sonucu verir. Saç sorunlarına yardımcı olabilecek birçok saç maskesi türü vardır. Bazıları doğal içeriklerden yapılırken, diğerleri saçınızın daha iyi görünmesine veya daha iyi hissetmesine yardımcı olmak için kimyasallar kullanır.

saç maskesi yapımı doğal

saç maskesi yapımı doğal

Doğal saç maskesi 2022

Saç maskeleri doğal malzemelerden yapılır ve saç sorunlarına yardımcı olabilir. Bal, kolay erişilebilir olması ve cilt için birçok faydalı özelliği içermesi nedeniyle saç maskesi yapımında popüler bir seçimdir. Arılar tarafından yiyecek veya sağlık amacıyla çiçekler ve ağaçlar tarafından üretilen doğal tatlı bir maddedir. Balın antibakteriyel, antiseptik, antiviral, anti inflamatuar, ağrı kesici ve hemostatik özellikleri vardır; başka bir deyişle, çok çeşitli iyileştirici özelliklere sahiptir. Cildinizi nemlendirebilir ve kaşıntı ve kuru cilt gibi kızarıklık semptomlarından kurtulma sağlayabilir. Balı keklerde veya diğer ikramlarda tatlı bir dolgu olarak da kullanabilirsiniz. Ayrıca balı doğrudan cildinize uygulayarak ilaç olarak veya çeşitli rahatsızlıklar için doğal bir çare olarak kullanabilirsiniz. Birçok insan balı saç büyümesine ve diğer cilt sorunlarına yardımcı olan birçok özelliği olduğu için maske olarak kullanır.

Şeftali, şeftali maskelerinde saç büyümesi için kullanılan diğer bir yaygın bileşendir. Kükürt şeftali maskelerinin ana bileşenlerinden biridir; bu mineral dolaşmaya yardımcı olur ve hasarlı saç köklerini ve tellerini onarır. Şeftalilerdeki asitlik ayrıca kan dolaşımını teşvik eder ve sindirime yardımcı olur. Antik Çin’de şeftali ağaçları yararlı özelliklerinden dolayı cilt bakım ürünleri olarak kullanılmıştır. Çinliler ayrıca şeftali tohumları tüketmenin sağlıklı cilt ve görme yeteneğini geliştirdiğine inanıyordu. Ek olarak, olgun şeftali eti yemenin daha genç görünmelerine yardımcı olduğuna inanıyorlardı. Çinliler, meyvenin kükürt içeriği nedeniyle yağlı kafa derilerini tedavi etmek için bugün hala şeftali maskeleri kullanıyor. Gözenekler tarafından salgılanan fazla sebumun emilimini artırarak sağlıklı görünen kilitleri desteklediğini düşünüyorlar.

sac-maskesi

sac-maskesi

Farklı saç maskeleri

Birçok insan aloe Vera’yı ev yapımı Aloe Vera maskesi tarifleri için temel bileşen olarak kullanır. Bu bitki, Avustralya ve Afrika gibi ılıman iklimlerde Sukulent gibi yetişir; yaprakları, yanık merhemleri, muşamba pedleri, alçılar ve yumuşak jel göz damlaları gibi tıbbi ürünlerde kullanılır. Eski Mısır’da Aloe Vera, yüksek su içeriği (%95) nedeniyle yanıkları, kesikleri ve güneş yanıklarını tedavi etmek için kullanılırdı. Aloe Vera yapraklarında bulunan jel, kanın pıhtılaşmasını destekleyen çok sayıda bileşeni olan kurkumun nedeniyle iyileşmeyi destekler ve vücuttaki kan akışını artırır. Uzak doğu bitkiciliğindeAloe, ‘ölümsüzlük bitkisi’ olarak bilinir. Birçok kişi, sayısız biyolojik özelliğinden dolayı Aloe Vera kullanmanın sağlıklı görünen saçları desteklediğine inanır.

Saç maskeleri, sert kimyasallar veya tedaviler kullanmadan cildinize doğal maddeler uygulamanın kolay bir yoludur! Bal, sağlıklı görünen bukleleri destekleyen pek çok özelliğe sahip olduğundan, doğal ballı yüz maskesi tarifleri yapmak için kolay bir temel bileşendir! Şeftali, kükürt içeriği nedeniyle maske tariflerinde de popülerdir; bu mineral dolaşmaya yardımcı olur ve hasarlı telleri onarır! Ek olarak, Aloe Vera, sağlıklı görünen saçları destekleyen pek çok özelliği olduğu için ev yapımı ballı yüz maskesi tarifleri için popüler bir temel bileşendir!