Benim Saç Modelim

Cansız Saçlar Için Bakım Nasıl Olmalı?

19.02.2023
360

Saçların cansız olmasının en büyük nedenlerinden birisi saçlar için yapılan izlenimlerden olan saçların rengini kimyasal yollardan açmak ve saçlara amonyak içeren boyaları sürmek ve benzeri işleri saçlara uygulamaktır.Bu tarz uygulamalar (fön çekmek, perma yaptırmak ve düzleştirici kullanmak) saçları yıpratıp,cansızlaştıran nedenler arasındadır. Bu uygulamaların çok sık yapılması, saçlara zarar verir.

Sac bakimi nasil olmali

 

Cansız Ve Yıpranmış Saçlar İçin Ne Yapmalıyız?

İlk olarak saçlarınız için şampuan alırken, şampuanların içinde alkol ve benzeri maddelerin yer almamasına özen gösterin. Çünkü alkol sadece saçlara değil aynı zamanda cildiniz için de zararlıdır. İşte bu nedenle şampuanlarınızın içerisinde alkol olmamasına dikkat edin. Alkol içeren(saç spreyi ve jöle) gibi saçlarınıza şekil vereceğiniz maddeler de saçlarınıza çok zarar verir. Eğer ki kullanılırsa saçların aynı gün içerisinde yıkanması gerekir. Aksi takdirde  saçlarınız kırılır, cansızlaşır ve hatta kopabilir. Bunun nedeni ise bu tarz alkol içeren maddelerin saç köklerine zarar vermesidir. Cansız saçların kuru olması nedeniyle her gün yıkamaktan kaçınmalıyız. Çünkü saçlarınızı her gün yıkarsanız saçlarınızın doğal yağları yok olur ve saç köklerinizin daha kuru olmasına neden olur. Hâl böyle olunca da saçlar hem dökülür hem de cansızlaşır.Tüm bu nedenlerden dolayı saçlarınızı yaklaşık 2-3 günde bir yıkamak en iyi seçenek olacaktır. Ayrıca başka bir ekstra çözüm olarak saçlarınıza saç maskesi adı verilen maskelerden uygulayabilirsiniz.

 

Saç Bakımı İçin Maskeler Nelerdir?

Evde gunluk sac bakimi Nasil Yapilir

Yumurta sarısı ve zeytinyağını beraber olacak şekilde iyice karıştırın ve ardından ortaya çıkan karışımı saçlarınıza ve saç diplerinize sürün. Ardından 10-15 dakika bu maskeyi saçınızda tutun. Sonra saçlarınızı şampuanlayıp yıkayın.Fakat bu maskeyi bir ay boyunca haftada bir kez olacak şekilde uygulayın.Saçlarınız için en iyi maskelerden birisi bu maske olacaktır.

 

Saçlar İçin Yapılanlardan Sonra Saçlar Nasıl Bir Hâl Alır?

Saçlarınıza yaptığınız tüm bu bakımlar sonucu saçlarınız çok daha iyi bir hâl almış olacaktır. Öyle ki saçınızda olan kırıkların, saçınızın cansızlaşmış olmasının, saç dökülmelerinin ve kısaca saçınızda ki sorunların hiç birinin olmadığını göreceksiniz.

Etiketler: