Benim Saç Modelim

Vak Saç Modeli Nasıl Yapılır?

19.02.2023
721

1920’li yılların modası olan, vak saç modeli nasıl yapılır? sorusunun birden fazla cevabı bulunuyor. İngilizcedeki karşılığı finger waves olan vak saç modeli, her ne kadar 1920’li yılların saç modeli olsa da o yıllardaki kadar ince katmanlarda uygulanmadığı için günümüz trendlerine uygun düşüyor.

Vak dalgası, İngilizce tabirinden çevrildiğinde, parmak dalgası anlamına geliyor ve bu tabiri kullanan kişilerde yaygın olarak bulunuyor.

2019 yıllarında tekrar moda olmaya başlayan vak saç modeli, özel günlerde tercih edilmeye devam eden bir saç modeli olarak trendini koruyor.

Vak Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Vak Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Vak Saç Modeli Neden Farklı

Dalgalı olarak kullanılan epey saç modeli vardır. Vak saç modelini, diğer dalgalı saç modellerinden ayıran nokta bukle bukle bir dalgaya sahip olmasından ziyade daha düze yakın ve kabarık olmayan dalgalar sunuyor olmasıdır.

Vak Saç Modeli Evde Nasıl Yapılır?

Vak saç dalgası yapmanın birçok yöntemi bulunuyor. Bunlar;

  • Maşa,
  • Pens,
  • Düzleştirici,
  • Bigudi,
  • Örgü, kullanılarak yapılan yöntemlerdir.

Görüldüğü üzere vak saç modeli yapmanın birçok yöntemi bulunuyor. Evde bulunan bu araçlardan birisinin yardımıyla, çok fazla zaman ve emek harcanmadan, kolay bir şekilde bu saç modeline sahip olunabilir.

Herhangi bir ısı aracı kullanmadan, vak saç modeli yapmak isteyenler için kullanılacak en uygun yöntem, bigudi yardımıyla bu saç modelinin yapılmasıdır.

Vak saç modelinin yapımında en çok kullanılan yöntemler ise maşa ve pens yardımıyla uygulanan yöntemdir.

 

Etiketler: